Rewelacja w meczu Ligi Mistrzów – Remontada we włoskim stylu! Cristiano Ronaldo znowu bohaterem.

Aby przejść do ćwierćfinału, Juventus potrzebował cudu. I tak właśnie się stało we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów między ekipą z Turynu a Atletico. Włoski zespół pokonał 3-0 “Los Colchoneros”, a bohaterem tego meczu stał się Cristiano Ronaldo, który strzelił hattricka i zapewnił drużynie awans.

O tym meczu, we Włoszech już było głośno od paru dni. Juventus musiał nadrobić dwu-bramkową stratę jaką zanotował w pierwszym meczu na Wanda Metropolitano. W spotkaniu sprzed trzech tygodni, piłkarze Diego Simeone pokonali w końcówce meczu Juventus po bramkach Gimeneza oraz Godina. Jednak do meczu na Allianz Stadium wyszła zupełnie inna drużyna niż ta, którą ogladaliśmy trzy tygodnie temu. To właśnie drużyna Massimiliano Allegriego zdominowała Atletico w pierwszej połowie. Pierwsze 45 minut spotkania Juventus grał cały czas na połowie rywali. Już w pierwszych minutach, po nieuznanym golu dla bianconerich, mogliśmy ujrzeć ich sposób gry – agresywny i ofensywny. Stara Dama prowadziła pod koniec pierwszej połowy dzięki bramce Ronaldo. W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. Juventus cały czas atakował, a Atletico pozbawione pomysłu próbowało się bronić. Zaledwie 4 minuty minęły w drugiej połowie a Cristiano Ronaldo znów adresował głową piłkę do siatki. Juventus po drugiej bramce nabrał coraz więcej sił i był pewniejszy siebie z minuty na minutę. W 70 minucie trener Starej Damy dokonał pierwszą zmianę: na boisko wszedł wielki nieobecny tego meczu, Paulo Dybala, za dobrze grającego do tamtej pory Leonardo Spinazzolę. Dybala z prawej strony i Bernardeschi z lewej będą kluczowi dla rozwoju tego meczu. To właśnie ze skrzydeł doszło do najgroźniejszych sytuacji w polu karnym Los Colchoneros. To właśnie jeden z takich momentów zadecydował o losach meczu. W 85 minucie, Federico Bernardeschi wszedł w pole karne i został sfaulowany przez Angela Corree. Sędzia Björn Kuipers bez zawahania podyktował rzut karny dla Juventusu. Cristiano Ronaldo z jedenastego metra strzelił bramkę na wagę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Remontada we włoskim stylu! Cristiano Ronaldo znowu bohaterem – Losowanie już w piątek

W niedzielę piłkarzy z Turynu czeka mecz ligowy przeciwko Genoi lecz już w piątek dowiedzą się z kim zagrają w ćwierćfinale. Za dwa dni, czyli 15 marca, w Nyonie odbędzie się losowanie 1/4 finału Ligi Mistrzów. Do dziś znamy już 6 z 8 drużyn, które będą dalej walczyć o puchar Champions League: Ajax, Tottenham, Porto, Manchester United, Juventus i Manchester City. Dzisiaj o 21:00 Barcelona zagra z Lyonem oraz Bayern Roberta Lewandowskiego zmierzy się na Allianz Arena z Liverpoolem.