O Nas

Wojtek Frenszkowski

Redaktor Naczelny – Odpowiedzialny za powstanie i wdrożenie w życie projektu mediów Collegium Civitas pod nazwą „Radio Pałacc”. Na co dzień koordynuje pracę redakcji i prowadzi własną audycję „Na Pulpicie”. Wspólnie z gośćmi porusza w niej tematy związane z polityką i konfliktami międzynarodowymi. Rozmowy toczą się w obrębie przyczyn i ewentualnych skutków napięć między państwami. Z zamiłowania – pasjonat futbolu. Od 2017 roku współpracuje z Radiem Gol, dla którego relacjonuje wydarzenia sportowe i podsumowuje doniesienia z najważniejszych lig piłkarskich na świecie.

Patrycja Taraszkiewicz

Pasjonatka rysunku, której najnowszym dziełem jest audycja, przekazująca ,,Cco nieco” więcej o studentach Collegium Civitas. Od czasu do czasu zrzuca codzienne ciuchy, na rzecz pięknej, szkarłatnej sukni, takiej średniowieczej. Spotkać ją można wtedy  podczas oblężenia któregoś z zamków krzyżackich, bądź wałęsającą się po polach grunwaldzkich. Jej największą miłością jest jednak muzyka i to głownie na śpiew gospodaruje swoje niezliczone pokłady energii. Więc jeśli zdarzyło Ci się przyłapać kogoś na śpiewaniu w windzie-tak, to najpewniej byłam ja.

Marzena Siarkiewicz

 

Współprowadząca audycję “Pałac movie”. Absolwentka psychologii klinicznej, fanka filmu animowanego i szeroko pojętej kultury popularnej. Kocha podróże i sztukę. Jej największym marzeniem jest przemierzenie z przyjaciółmi legendarnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych 😉

 

Krzysztof Olesiewicz

 

W Radiu Pałacc zajmuje się głównie realizacją audycji i poskramianiem wszelkich problemów technicznych. Jest fanatykiem nowinek technologicznych oraz motoryzacji.

 

 

 

 

Natalia Klisińska

 

Stworzona, by tworzyć 😉 Współprowadząca audycję „Pałac Movie”. Niespokojna dusza, kochająca podróże, ludzi i nowe doświadczenia. Od 2008 występuje z Teatrem Muzycznym Tintilo, tancerka Teatru Tańca Jazzgot, współtwórczyni kampanii społecznej „Odbiorę prawo jazdy – nie życie”.

 

 

Maria Jakubik

W Radiu Palacc koordynuje dział muzyczny oraz współprowadzi wywiady z muzykami oraz audycję „Powyżej uszu”.

Audycja “Powyżej uszu” to Wywiady z muzykami prowadzone przez dwie studentki dziennikarstwa, Dianę Truszkowską i Marię Jakubik. Można w niej usłyszeć o planach muzyków i początkach ich kariery oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek o ich życiu nie tylko zawodowym.
“Powyżej uszu” to audycja muzyczna prowadzona przez trzy różne dziewczyny, Marię Jakubik, Dianę Truszkowską i Martynę Sawicką. Pasjonatki muzy o trzech różnych gustach muzycznych tworzą taki mix, że każdy tutaj znajdzie coś dla siebie ciekawego.

Adam Buziński

19letni bielszczanin, interesujący się głównie nauką, ale również polityką oraz fantastyką we wszelkiej postaci. Prowadzę wywiady popularnonaukowe pt. “Kto pyta nie błądzi”, a także jestem koordynatorem sekcji anglojęzycznej w Radio PałaCC. Dziennikarstwo nie było moim marzeniem od dziecka, ale im dłużej mam okazję być częścią tego projektu tym bardziej widzę się w tej profesji.

Aleksandra Krupa

Jestem studentką dziennikarstwa w Collegium Civitas, dla której muzyka klasyczna, jazz i gra na instrumencie są ważniejsze od wody! A nawet od czekolady! 😉 Prowadzi audycję, w której znajdziecie niebanalne wywiady, kalendarium najciekawszych wydarzeń, recenzje i nowości, których nie możecie przegapić!
„Między taktami” to recenzje, kalendarium wydarzeń, ale przede wszystkim rozmowy z muzykami – amatorami oraz profesjonalistami. Na wszelkie tematy wokół muzyki! Jak zacząć swoją przygodę z muzyką, jak założyć zespół, jak w tym wszystkim się nie zatracić?

 

Martyna Sawicka

 

Ja to Martyna. Studentka kryminologii. Fanka ładnych Azjatów i Sherlocka Holmesa. Pisarstwo i podróże są moim drugim światem. Muzykę uważam za przyjemność, na którą pozwolić sobie może każdy, ale i drogę ucieczki.

A, i jestem fajna.

 

 

 

Patrycja Marciniak

 

Aktywistka, od lat związana ze światem medialnym. Studentka dziennikarstwa i nowych mediów w Collegium Civitas. Wcześniej współpracowała ze stacją telewizyjną TTV. Pierwsze doświadczenie zdobywała przy produkcji programu popularnonaukowego Defacto. Aktualnie prowadzi audycję w Radio Pałacc ” Na szlaku codziennym”.

 

 

Mariia Bukhtoiarova

Mam 20 lat i studiuje na trzecim roku Stosunków Międzynarodowych w Collegium Civitas. Pracuje jako przewodnik w Pałacu Kultury i Nauki. Interesuje się naukami społecznymi, politycznymi i literaturą rosyjską. Prowadzi audycję społeczno-polityczną pod nazwą ” Świat w pigułce”.
” Świat w pigułce” to program społeczno-polityczny z udziałem gości, którzy mają coś ciekawego do opowiedzenia. W ciekawy sposób rozmawiamy o tym co się w świecie dzieje po to, aby wiedzieć o nim więcej.

 

 

Adam Gembalczyk

 

Studiuje „International business and marketing” na stosunkach międzynarodowych w Collegium Civitas. Jego pasją jest marketing, grafika oraz muzyka. W Radiu Pałacc zajmuje się stroną marketingowo-reklamową.

 

 

 

 

Diana Truszkowska

Cześć nazywam się Diana Truszkowska. Jestem sekretarzem radia pałacc. Tworzę też audycję (Powyżej Uszu), w której przeprowadzamy wywiady z muzykami. Interesuję się muzyką, fotografią, bardzo lubię gotować.

Audycja “Powyżej uszu” to Wywiady z muzykami prowadzone przez dwie studentki dziennikarstwa, Dianę Truszkowską i Marię Jakubik. Można w niej usłyszeć o planach muzyków i początkach ich kariery oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek o ich życiu nie tylko zawodowym.
“Powyżej uszu” to audycja muzyczna prowadzona przez trzy różne dziewczyny, Marię Jakubik, Dianę Truszkowską i Martynę Sawicką. Pasjonatki muzy o trzech różnych gustach muzycznych tworzą taki mix, że każdy tutaj znajdzie coś dla siebie ciekawego.

Jan Paluch

 

Jestem pasjonatem piłki nożnej. Regularnie śledzę rozgrywki ligowe w Polsce, Anglii,
Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Chinach. W lipcu zeszłego roku ukończyłem studia
sinologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Teraz zajmuję się dziennikarstwem i mam
nadzieję, że uda mi się połączyć oba kierunki studiów. W Radiu Pałacc jestem gościem
audycji „Dogrywka”.

 

Dominik Owczarek

Aktywny student Collegium Civitas, publicysta “Polski The Times”. Pisał m.in. dla “Przeglądu Sportowego”, “Do Rzeczy” i “Polityki”. Uzależniony od prasy i książek.

 

 

 

 

Alessandro Casetti

dokładnie 18 lat temu urodził w pięknej Florencji. Jest studentem pierwszego roku dziennikarstwa w Collegium Civitas. To pasjonat piłki nożnej i muzyki elektronicznej.

 

 

 

 

Anastazja Sałtanowicz

Ma 19 lat i studiuje na drugim roku “Dziennikarstwo i Nowe Media” na uczelni Collegium Civitas. Dziennikarstwo to jej pasja. Jako dziennikarz najbardziej jest zainteresowana bieżącymi wydarzeniami oraz tematem rozwoju osobistego. Mocno związana z Polską, w Warszawie mieszka od 17 lat. Jako dziecko tańczyła w zespole polskie tańce ludowe często bywając na międzynarodowych konkursach w całej Polsce. W radiu Pałacc razem z Katią Zubyk prowadzi program „Moda na zdrowie”

 

 

Jan Niwiński

 

To miłośnik dobrego jedzenia, zwłaszcza makaronów oraz fan fantastyki. Od wielu lat pasjonat sportów walki, a zwłaszcza MMA. Jeden z redaktorów fanpage’a „Nie śpię bo oglądam UFC”, który skupia się na największej organizacji MMA na świecie.

 

 

 

 

Maciej Płuska

 

To człowiek legenda. Znany szerzej jako król osiedlowych boisk oraz fifowy dewastator. Fascynat piłki hiszpańskiej, oraz cudowny kucharz.