O Nas

Wojtek Frenszkowski

Redaktor Naczelny – Odpowiedzialny za powstanie i wdrożenie w życie projektu mediów Collegium Civitas pod nazwą „Radio Pałacc”. Na co dzień koordynuje pracę redakcji i prowadzi własną audycję „Na Pulpicie”. Wspólnie z gośćmi porusza w niej tematy związane z polityką i konfliktami międzynarodowymi. Rozmowy toczą się w obrębie przyczyn i ewentualnych skutków napięć między państwami. Z zamiłowania – pasjonat futbolu. Od 2017 roku współpracuje z Radiem Gol, dla którego relacjonuje wydarzenia sportowe i podsumowuje doniesienia z najważniejszych lig piłkarskich na świecie.

 

Maciek Płuska

Charyzmatyczny prowadzący audycji “Dogrywka”, w której porusza tematy stricte futbolowe. Prywatnie wielki fan FC Barcelony, całej ligi hiszpańskiej, a także kuchni z półwyspu iberyjskiego. Mistrz wirtualnej murawy oraz dewastator osiedlowych boisk.  W radiu zajmuje się także oprawą wizualną strony, zarządzaniem mediami społecznościowymi, oraz większością kanału YouTube.

 

Natalia Klisińska

Prowadząca audycję „Pałac Movie”. Cierpi na ciągły niedosyt w realizacji siebie. Niespokojna dusza, kochająca eksplorowanie świata, nowe doświadczenia i inspirujących ludzi. Od 2008r. tańczy, śpiewa, recytuje (z naciskiem na to pierwsze) z Teatrem Muzycznym Tintilo na deskach Teatru Rampa. Tańczyła np. w wielokrotnie nagradzanym Teatrze Tańca Jazzgot, współtworzyła kampanię społeczną „Odbiorę prawo jazdy – nie życie”.

 

 

Adam Buziński

Koordynator działu anglojęzycznego. Pomimo moich epizodycznych występów w roli gościa w audycjach naszego radia, najwygodniej czuję się w dziennikarstwie pisanym. Teksty mojego autorstwa odzwierciedlają szeroki wachlarz zainteresowań:  od recenzji filmów przez artykuły naukowe na polityce i historii kończąc. Dziennikarstwo nie było moim marzeniem od dziecka, ale im dłużej mam okazję współtworzyć medium “Radio Pałacc” tym bardziej widzę się w tej profesji.

 

Diana Truszkowska

Cześć nazywam się Diana Truszkowska. Jestem sekretarzem radia pałacc. Tworzę też audycję (Powyżej Uszu), w której przeprowadzamy wywiady z muzykami. Interesuję się muzyką, fotografią, bardzo lubię gotować.

Audycja “Powyżej uszu” to Wywiady z muzykami prowadzone przez dwie studentki dziennikarstwa, Dianę Truszkowską i Marię Jakubik. Można w niej usłyszeć o planach muzyków i początkach ich kariery oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek o ich życiu nie tylko zawodowym.

 

Diana Kravets

Nazywam się Diana i jestem 17-letnią dziewczyną z Ukrainy, która przyjechała do Polski, żeby uczyć się po angielsku dziennikarstwa. Tak, to dziwne, przyznaję Co z moimi zainteresowaniami? Cóż, uwielbiam czytać, podróżować, słuchać country-popu i nie wyobrażam sobie życia bez kawy i serników.

Będę tu mówić o trendach w modzie, podróżach, nowej muzyce i filmach po angielsku podczas naszego z Jarosławem projektu „Generation Z”. Poza tym bardzo lubię dzielić się doświadczeniami na temat motywacji i samorozwoju.

 

Diana Cukrowska

Studentka kierunku dziennikarstwo i nowe media. Wielbicielka sztuki, a zwłaszcza muzyki. Uważa że kluczem do odniesienia sukcesu jest kreatywna praca. Prowadzi audycje “Kobiecy Kwadrans” o charakterze społeczno-kulturowym. Sądzi że każdy człowiek jest skarbnicą wiedzy oraz ciekawych historii. Dlatego tak bardzo cenni sobie każdą możliwość do przeprowadzania wywiadów. Słowa Terencjusza “Człowiekiem jestem i nic co ludzkie, nie jest mi obce” towarzyszą jej zawsze podczas pracy w mediach oraz prywatnym życiu.

 

 

 

Katerina Kulykowska

Hej! Tu Kasia. Jestem studentką zarządzania, a jednocześnie pasjonatką dziennikarstwa radiowego oraz podróży. Uważam że najlepsza inwestycja, to inwestycja w emocje. Dlatego tworzę audycję “Mind Energy”. Odpowiadam za magię związaną z motywacją, inspiracją emocjami oraz siłą Twojego umysłu.

 

 

Magdalena Mińko

Studiuje Dziennikarstwo i Nowe Media oraz prowadzi program “Moda na sukces”, w którym przeprowadza wywiady z ludźmi sukcesu, z różnych dziedzin rozwoju. Grała w teatrze Panopticum w Lublinie oraz uczyła się gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Otwarta na świat i ludzi, tematy tabu dla niej nie istnieją. Twierdzi, że najszybszą drogą do samorozwoju jest zadawanie pytań – nawet tych niewygodnych.

 

 

Krzysztof Olesiewicz

 

W Radiu Pałacc zajmuje się głównie realizacją audycji i poskramianiem wszelkich problemów technicznych. Jest fanatykiem nowinek technologicznych oraz motoryzacji.

 

 

 

Maria Jakubik

W Radiu Palacc koordynuje dział muzyczny oraz współprowadzi wywiady z muzykami oraz audycję „Powyżej uszu”.

Audycja “Powyżej uszu” to Wywiady z muzykami prowadzone przez dwie studentki dziennikarstwa, Dianę Truszkowską i Marię Jakubik. Można w niej usłyszeć o planach muzyków i początkach ich kariery oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek o ich życiu nie tylko zawodowym.

 

 

Dominik Owczarek

Aktywny student Collegium Civitas, publicysta “Polski The Times”. Pisał m.in. dla “Przeglądu Sportowego”, “Do Rzeczy” i “Polityki”. Uzależniony od prasy i książek.

 

 

 

 

 

Alessandro Casetti

Dokładnie 18 lat temu urodził w pięknej Florencji. Jest studentem pierwszego roku dziennikarstwa w Collegium Civitas. To pasjonat piłki nożnej i muzyki elektronicznej.

 

 

 

Nasi byli twórcy: