Za nieco ponad miesiąc reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera Paulo Sousy. Mecz z Węgrami 25 marca 2021r. będzie idealną sytuacją do lepszego poznania zawodników z trenerem. Następca Jerzego Brzęczka swoją pracę rozpoczął od video rozmowy z kapitanem reprezentacji następnie połączył się z wszystkimi zawodnikami drużyny narodowej.

Paulo Sousa od początku swojej pracy z reprezentacją Polski dba o dobry kontakt z kapitanem kadry Robertem Lewandowskim. Z zawodnikiem bawarskiego klubu spotkał się w pierwszej kolejności osobiście w Monachium, gdzie panowie wymienili się spostrzeżeniami na temat reprezentacji Polski. Następnie, w ciągu kilku dni skontaktował się ze wszystkimi zawodnikami kadry, którzy zostali powołani na poprzednie zgrupowanie ,,Orłów’’. Portugalski trener jest zachwycony współpracą z najlepszym piłkarzem świata, o czym może świadczyć jego post w mediach społecznościowych, kiedy w czwartkowy wieczór Bayern Monachium w składzie z Robertem Lewandowskim zdobył trofeum Klubowych Mistrzostw Świata:

źródło: https://bit.ly/2ZroSpz

– w ten sposób nowy selekcjoner pogratulował Lewandowskiemu zdobycia szóstego klubowego trofeum z Bayernem.

Optymistyczne podejście Krychowiaka

Inny reprezentant kraju Grzegorz Krychowiak, także jest po rozmowie z Paulo Sousą, gdzie panowie wymienili się spostrzeżeniami. Portugalski trener jasno określił zawodnikowi rosyjskiego Lokomotiwu Moskwa dalszy plan funkcjonowania polskiej kadry. Portugalczyk jak i Polak patrzą z optymizmem w niedaleką przyszłość, którą z pewnością są Mistrzostwa Europy.  “Biało – Czerwoni” na EURO 2020 znajdują się w grupie E razem z Hiszpanią, Słowacją i Szwecja – najtrudniejszym rywalem z pewnością będą Hiszpanie. Mecz z reprezentacją ,,La Roja” będzie kluczowym spotkaniem, w kwestii przyszłości Polaków na tej prestiżowej imprezie. Krychowiak w wywiadzie dla portalu ,,WP SportoweFakty” wspomniał o relacjach z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski – Jerzym Brzęczkiem. Pomocnik moskiewskiego klubu przyznał, że miał dobre stosunki z 49 – letnim szkoleniowcem: ,,Grałem systematycznie, ale najważniejsze jest dobro drużyny i wyniki’’. Jednocześnie Krychowiak powiedział, że tego samego dnia, kiedy zwolniono Brzęczka z posady trenera zadzwonił do niego i podziękował mu za współpracę. ,,Taki żywot trenera” – dodał zawodnik klubu z Moskwy.

Skomplikowane relacje na linii Brzęczek – Lewandowski

Były trener ,,Biało – Czerwonych’’ jest istnym przeciwieństwem nowego szkoleniowca, który jest zachwycony Polakiem. Jerzego Brzęczka nie łączyły najlepsze relacje z snajperem ,,Bawarczyków”, czego dowodem było kilku sekundowe milczenie ,,Lewego ‘’ podczas udzielania wywiadu po meczu z reprezentacją Włoch dla jednej ze stacji telewizyjnych. Ówczesny selekcjoner starał się wyjaśnić kilku sekundową ciszę tłumacząc, że Robert Lewandowski nie brał udziału w dwóch treningach, na których była omawiana taktyka zastosowana w meczu z Włochami. Mimo oschłych stosunków obaj panowie podziękowali sobie za ponad dwuletnią współpracę.

Paulina Blankiewicz

fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

ㅤㅤㅤㅤㅤㅤInstagram