Mecz Bayernu Monachium z Unionem Berlin rozpoczął się w sobotę 10 kwietnia o 15.30 na Allianz Arenie. W szeregach “Bawarczyków” trwa plaga  kontuzji. W meczu z “Żelaznymi” w kadrze Bayernu zabrakło, aż 9 zawodników. Podopieczni Hansi’ego Flicka zremisowali z Unionem 1:1 w meczu 28 kolejki Bundesligi. Tym samym zmniejszyli swoją przewagę nad rywalami w tabeli do 5 punktów.

Plaga kontuzji w Bayernie!

Monachijczycy na kluczowym etapie sezonu zmagają się z dużą ilością problemów zdrowotnych u swoich piłkarzy. Lista nieobecnych zawodników jest niesamowicie długa. Hansi Flick ma niemały problem, bowiem na kilka dni przed rewanżowym spotkaniem z PSG w Lidze Mistrzów, aż 9  zawodników narzeka na urazy. Są to Niklas Suele, Lucas Hernandez, Alphonso Davies, Corentin Tolisso, Robert Lewandowski, Leon Goretzka, Douglas Costa oraz Serge Gnabry. Z tego powodu mistrzowie Niemiec w meczu z Unionem Berlin zagrali w dość eksperymentalnym składzie. Na lewej stronie obrony w pierwszej drużynie zadebiutował 21- letni Josip Stanisić. Pierwszy raz w podstawowym składzie wystąpił 20-letni Tiago Dantas

Zwycięstwo wypuszczone z rąk!

“Bawarczycy” od samego początku przeważali w posiadaniu piłki i kreowaniu akcji bramkowych. Pozytywnym zaskoczeniem dla kibiców Bayernu mógł być świetny występ Jamala Musiali. 18 – latek błyszczał od samego początku spotkania. W 12 minucie doskonałą okazję na otworzenie wyniku miał Éric Maxim Choupo-Moting. Niestety bramkarz rywali zgarnął mu piłkę prosto sprzed nosa. Kolejną świetną sytuację na zdobycie gola miał Jamal Musiala, lecz minimalnie przestrzelił. Chwilę potem Union mógł wyjść na prowadzenie po strzale Mariusa Bülter’a, ale Manuel Neuer pozostał nieugięty i obronił strzał Niemca. Niepokojąca dla sympatyków bawarskiego klubu mogła być sytuacja z 34 minuty spotkania, kiedy Kingsley Coman poprosił o zmianę. Na placu gry zastąpił go Leroy Sane. Po przerwie strzał oddał  Max Kruze – na szczęście dla ‘’Bawarczyków ‘’, piłka minęła słupek bramki Neuera. W 59 minucie trener gospodarzy zmienił swojego napastnika  Érica Maxima Choupo-Motinga i zastąpił go Davidem Alabą. Przez co Thomas Muller przesunął się na pozycję nr 9. Brak Roberta Lewandowskiego był bardzo odczuwalny: monachijczycy tworzyli mnóstwo okazji, ale ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. W 66 minucie meczu boisko w wyniku urazu kolana opuścił  Jerome Boateng . W jego miejsce wszedł Benjamin Pavard. Dwie minuty później po zamieszaniu w polu karnym Thomas Muller strącił piłkę do Jamala Musiali. 18 –  latek minął przeciwnika i umieścił piłkę w bramce rywali, dając Bayernowi prowadzenie 1:0. Kilka minut później ,strzelec bramki opuścił boisko. Zastąpił go Tanguy Nianzou Kouassi. W 85 minucie Christian Gentner oddał fatalny strzał z głowy,  marnując doskonałą sytuację. Minutę później obrona Bayernu dała się zaskoczyć, po błyskawicznym wrzucie z autu. Krycie Marcusa Ingvartsena totalnie zgubił Tanguy Nianzou, a zawodnik Berlińczyków bez żadnych problemów strzelił do pustej bramki. Mecz Bayernu Monachium z Unionem Berlin zakończył się remisem 1:1. Przewaga nad resztą rywali ‘’Bawarczyków’’ zmalała tylko do 5 punktów.