Bayern Monachium zwycięża w szlagierze kolejki z VfL Wolfsburg 3:2. W sobotę 17 kwietnia na Volkswagen Arena o godzinie 15:30 rozpoczęło się spotkanie 29 kolejki Bundesligi pomiędzy liderującym Bayernem Monachium, a trzecim w tabeli Wolfsburgiem. Bohaterem “Bawarczyków” został 18-letni Jamal Musiala. Robert Lewandowski powrócił do treningów z piłką. Rekordowy mistrz Niemiec powiększył przewagę  w ligowej tabeli nad rywalami do 7 punktów.

Musiala show!

Początek meczu zdecydowanie należał do bramkarzy: w pierwszym pojedynku górą był Koen Castels. Belg obronił strzał Érica Maxima Choupo-Motinga. Następnie Manuel Neuer końcówkami palców obronił uderzenie Ridle’a Baku, który nieczysto trafił w piłkę. Na pierwszego gola w spotkaniu, kibice nie musieli długo czekać. Już w 15 minucie meczu Jamal Musiala z wielką lekkością minął i ograł kilku rywali. Następnie pokonał belgijskiego bramkarza strzałem z kilku metrów. Dziesięć minut później piłkarze Bayernu mogli cieszyć się już z dwubramkowej przewagi. Bramkarz Wolfsburga popełnił fatalny w skutkach błąd. Wydawało się, że Belg bez problemu złapie piłkę, jednak z niewiadomych przyczyn upuścił ją na murawę. Z prezentu Belga skorzystał Éric Maxim Choupo-Moting prostym strzałem podwyższył wynik spotkania  na 2:0. W 35 minucie piłkarze Wolfsburga złapali kontakt z Bayernem. Xaver Schlager przejął piłkę zagraną przez Thomasa Muellera i podał do Wouta Weghorsta, który uderzył bez przyjęcia na bramkę Neuera. Piłka dostała dziwnej rotacji, minimalnie minęła rękę niemieckiego bramkarza i zatrzepotała w siatce “Bawarczyków”. Na odpowiedź podopiecznych Hansiego Flicka nie trzeba było długo czekać. Thomas Muller posłał piłkę wprost na głowę 18- latka, który wyskoczył jak z procy i świetnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 3:2 dla gości.

Zabójcza skuteczność

Tuż po zmianie stron Jamal Musiala mógł skompletować Hat-tricka. Koen Castels po strzale Thomasa Muellera odbił piłkę wprost przed siebie, do niej dopadł utalentowany 18- latek i mógł zanotować trzecie trafienie. Jednak piłka po jego strzale zatańczyła na linii i została wybita przez jednego z obrońców Wolfsburga. Kilka minut później Paulo Otavio dośrodkował piłkę na 16 metr pola karnego, gdzie do piłki dobiegł  Maximilian Philipp. Zawodnik “wilków” bez wahania uderzył na bramkę Neuera i po chwili było już 2:3. Gospodarze ponownie złapali kontakt z Monachijczykami. W dalszej części spotkania goście z Monachium jak i drużyna z Wolfsburga stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale szwankowała skuteczność. W doliczonym czasie gry boisko z kontuzją opuścił Lucas Hernandez. Niebawem po zakończeniu meczu, za pomocą mediów społecznościowych Francuz poinformował swoich fanów, że wszystko jest dobrze. Oznajmił, iż będzie gotowy zagrać we wtorkowym meczu z Bayerem Leverkusen.

Flick opuści Bayern dla Reprezentacji Niemiec?

Trener Bayernu Monachium Hansi Flick na pomeczowej konferencji ogłosił swoją chęć opuszczenia klubu, po zakończeniu obecnego sezonu. Prawdopodobną przyczyną rozwiązania kontraktu z bawarskim klubem jest konflikt z dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidžićiem.

Powrót kilera coraz bliżej

Robert Lewandowski małymi krokami wraca do pełni zdrowia po kontuzji więzadła pobocznego w kolanie. Polak powrócił do treningów biegowych oraz do treningów z piłką. Powrót Lewandowskiego jest możliwy już w sobotę na spotkanie z FSV Mainz 05. Najlepszy strzelec Bayernu ma wciąż realną szansę na pobicie wiekowego rekordu Gerda Mullera, który strzelił 40 goli w jednym sezonie Bundesligi.